Ako napísať žiadosť o zvýšenie platu

Žiadosť o zvýšenie platu sa prakticky nelíši od klasickej formálnej žiadosti. Výrazná časť obsahu závisí od vašej osobnosti, keďže každý presadzuje svoju požiadavku inak.

Dobré rady, ako písať žiadosť

  • Zdôraznite, ako dlho pre zamestnávateľa pracujete. Tým zdôrazníte, že si zvýšenie platu zaslúžite.
  • Vyzdvihnite svoje schopnosti, skúsenosti a svoju prácu. Ak ste pre firmu spravili niečo výnimočné, určite to spomeňte. Tak ako v motivačnom liste, aj tu “predávate” sami seba.
  • Nemusíte uvádzať, na akú sumu by ste si predstavovali zvýšenie platu. Ak to neviete odhadnúť a nie ste asertívny, nechajte mieru zvýšenia mzdy na zamestnávateľovi. Pravdepodobne však nedostanete závratnú sumu.
  • Môžete skúsiť “citové vydieranie“. Spomeňte, že nezvládate zabezpečiť všetky potreby pre vašu rodinu a pod. Veľmi však nepreháňajte a uveďte pravdivé informácie.
  • Nech je zakončenie optimistické. Vyjadrite, že ste doteraz radi pracovali pre zamestnávateľa.

Vzor žiadosť o zvýšenie platu:

 

pre Vašu firmu pracujem už 10 rokov. Svoju prácu od začiatku odvádzam kvalitne, o čom svedčí úspech nášho produktu a pochvaly od nadriadených. Už dlho som súčasťou firmy, preto si Vás dovoľujem žiadať o

zvýšenie platu.

     Verím, že participovaním na viacerých úspešných projektoch firmy som jej dopomohol k úspechu. Prosím, zvážte aj moju súčasnú situáciu, zvýšenie nákladov na živobytie a zaopatrenie rodiny.
Ďakujem, že som 10 rokov mohol byť súčasťou firmy, a za kladné vybavenie žiadosti vopred ďakujem.

S pozdravom

Peter Krátky

 


3 reakcií na “Ako napísať žiadosť o zvýšenie platu

  1. Dobrý deň, pracujem ako jazyková redaktorka, preto by som Vás chcela upozorniť, že v poslednej vete tejto žiadosti chýba čiarka za slovom firmy. Keďže ide o vedľajšiu vetu vloženú do hlavnej vety, treba ju oddeliť čiarkou.

  2. ja by som potrebovala takuto pomoc ako mam napisat pp pre mojho manzela .cize podmienecne prepustenie tim myslim dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>