7 inšpiratívnych zdrojov, ktoré sa oplatí copywriterovi sledovať

inšpiratívne zdroje copywriteraUrčite poznáte to obľúbené slovo poslednej doby – prokrastinácia. Úprimne, tak trochu mu
nerozumiem. Nástrojom, ako vyriešiť tento pre niektorých tak zložitý problém, bol pre mňa vždy jednoduchý – venovať prokrastinovaný čas zaujímavým zdrojom, ktoré sú zároveň pracovným prínosom. Nižšie uvádzam krátky zoznam niekoľkých zaujímavých zdrojov, ktoré každému copywriterovi pomôžu načerpať inšpiráciu.

Včeliště – Toto je zdroj, ktorý by mal sledovať každý, kto sa venuje obsahovému marketingu. Svojou prácou dokazujú, že patria medzi profesionálov. To, že sú verní svojmu konceptu dokazujú na svojom blogu.

Ottocopy – Na tento blog som natrafil úplne náhodou. Konečne som našiel niekoho, kto vie, o čom píše. Rozhodne odporúčam pridať si medzi sledované zdroje – keď už pre nič iné, nájdete tam odkazy na ďalšie zaujímavé zdroje.

Na volné noze – Úprimne, aké by malo výhody venovať sa copywritingu, ak by človek nepracoval na voľnej nohe? Projekt Na volné noze to dobre vie a preto prináša občas zaujímavé postrehy a rady pre ľudí, ktorí sa pre život na voľnej nohe už rozhodli alebo sa ešte len rozhodujú.

Forbes – O tomto časopise zlé jazyky vravia, že je určený pre wanna-be úspešných ľudí, ktorých uspokojuje pohľad na svet úspešných. Niečo ako akčné filmy. Nech už si o tom myslíte, čo chcete, web českej verzie prináša pravidelne zaujímavé články týkajúce sa manažmentu, motivácie, investovania a mnoho ďalšieho (a áno, aj príbehy úspešných).

Kreatívne pero – V poslednej dobe tu možno nájdeme viac hosťovských článkov, ktoré sú niekedy slabšie než tie od vlastných autorov, no stále ide o jeden z kvalitnejších zdrojov, ktoré sa v našich končinách vyskytujú.

Visibility.sk – Správny web-copywriter musí sa musí vzdelávať v mnohých oblastiach. Dlho som hľadal blog, ktorý by mi prinášal novinky o užitočných aplikáciách, trendoch vo webdizajne, úvahy o marketingu. A potom som ho našiel.

Slovník slovenského jazyka – Budete sa čudovať, ale toto je často jeden z najinšpiratívnejších zdrojov. Možno by ho dokázal predbehnúť etymologický slovník, keby slovenčina nejaký mala. Prechádzať sa (preklikávať) po spletitých zákutiach rôznych významov je úžasné dobrodružstvo!

A aké sú tie vaše obľúbené zdroje? Napíšte v komentári!


2 reakcií na “7 inšpiratívnych zdrojov, ktoré sa oplatí copywriterovi sledovať

    • Synonymický slovník je súčasťou slovníkov na danom webe, určite patrí medzi dobré zdroje.
      Ďakujeme za upozornenie na odkazy. Dočasne sme ich farbu zmenili. V poslednej dobe pracujeme na farebnom zjednodušení dizajnu, detaily ale musíme ešte dopracovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *