Viete, od koho máte zmeškaný hovor?

Vďaka novému slovenskému projektu sa to môžete dozvedieť už za pár sekúnd. Zistite, či vám volal dotieravý predajca, agentúra vykonávajúca prieskum alebo dokonca podvodník. Rozhodli sme sa vám predstaviť nový web, ktorý je aj napriek svojej jednoduchosti veľmi užitočný.

Zmeškaný hovor start up

Pre koho je Zmeškaný hovor určený?

Určite sa vám niekedy stalo, že ste si našli zmeškaný hovor a chceli ste vedieť, kto vám volal. Ak nechcete míňať svoj kredit, jednoduchou a najlacnejšou možnosťou je vyhľadať si dané číslo na internete. S trochou šťastia sa vám podarí nájsť reakciu nejakého iného človeka, ktorému tiež niekto volal z toho istého čísla.

Vďaka projektu Zmeškaný hovor máte teraz oveľa väčšiu šancu zistiť niečo o čísle, ktoré vám volalo. V databáze sa zatiaľ nachádza niekoľko tisíc telefónnych čísiel, ktoré zväčša patria call centrám a rôznym predajcom. Ak nechcete, aby vás tieto spoločnosti okrádali o váš čas, jednoducho môžete ich hovory ignorovať.

Podvodník odhalený

Verili by ste tomu, že takýto jednoduchý web pomôže odhaliť podvodníkov? Zmeškaný hovor dokázal spojiť ľudí s rovnakým problém a odhaliť tak podvodníčku, ktorá viacerých Slovákov pripravila o značnú sumu peňazí. Ostatní ľudia, ktorí sa toto číslo najprv rozhodli overiť cez internet, narazili na reakcie poškodených. Vďaka tomu rýchlo zistili, že sa jedná o podvodníčku, na ktorú bolo podaných viacero trestných oznámení.

Netradičný vznik projektu

Hoci sa Zmeškaný hovor dostáva viac do povedomia až v poslednej dobe, vznikol už začiatkom roka 2010. Teraz však prešla zmenou štruktúra aj dizajn webu a databáza obsahuje už iba čísla, ku ktorým je pridaná aj nejaká reakcia.

Všetko závisí od ľudí

Úspech a užitočnosť celého projektu závisí predovšetkým od jeho používateľov. Dôležité je, aby si ľudia našli čas a pridali svoje skúsenosti s rôznymi telefónnymi číslami. Iba spoločne sa dá vybudovať rozsiahla databáza čísel. Používatelia by viac mali využívať aj kategórie skúseností (reklama, prieskum, obťažuje, atď.), aby boli jednotlivé čísla zatriedené aj podľa tohto kritéria.

Ďalšie informácie o Zmeškanom hovore nájdete na blogu autora. Ním je Erik Gyepes, ktorý sa iste poteší vašim názorom na projekt v komentároch pod článkom 🙂

 


4 reakcií na “Viete, od koho máte zmeškaný hovor?

    • Je to vaša voľba a mrzí nás to, ale radi by sme upozornili, že toto nie je PR článok. Je to predstavenie projektu, ktorý je užitočný aj pre návštevníkov Akopisat.sk.

      Preferujeme transparentnosť, preto je každý PR článok v osobitnej kategórii a v úvode je vždy oznam, že sa jedná o platené PR.

      Každopádne ďakujeme vám, že ste doteraz mali vo svojej RSS čítačke miesto aj pre Akopisat.sk. Ak budú pokračovať negatívne ohlasy voči recenziám, budeme uvažovať o ich obmedzení.

  1. som tu prvy krat, no tento clanok mi pomohol sa dozvediet o super webe, takze hodnotim pozitivne.. dakujem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *