Komunikácia klienta a copywritera: Ako by mala prebiehať?

komunikácia medzi klientom a copywriteromPosledné týždne sme pracovali na projekte Tido.sk a práca v takomto dlhom časovom rozsahu si vyžaduje dobre vyriešenú komunikáciu. Ak chcete ako klient vyťažiť čo najviac zo spolupráce s copywriterom, musíte mu obetovať aj trochu svojho času.

Poskytnite copywriterovi čo najviac informácií

Klientov sa vždy na začiatku našej spolupráce pýtame potrebné otázky. Snažíme sa zistiť čo najviac informácií. Nie len tak zo zvedavosti, ale kvôli celkovému obrazu, ktorý musíme podať potenciálnym zákazníkom nášho klienta.

Sú však veci, na ktoré sa nikto nepýta. Preto by ste ako klient mali o svojom projekte povedať čo najviac. Aj maličkosti, o ktorých si myslíte, že sú nepodstatné. Každá informácia je akoby malým kúskom mozaiky, ktorú sa snažíme zložiť.

Rýchlosť komunikácie má vplyv na ukončenie projektu

Copywriterovi by ste mali byť k dispozícii, keď vás potrebuje. Občas nám dôležité otázky napadnú až počas práce, kedy narazíme na určité nezrovnalosti. Čím skôr odpoviete, tým skôr bude informácia spracovaná.

Ak odpovedáte neskoro, copywriter si znova musí naštudovať tému, čo zbytočne zaberá vzácny čas. Takisto aj copywriter musí čo najskôr odpovedať na klientove správy, aby cítil, že práca na projekte sa nezastavila.

Kontrolný mechanizmus zo strany klienta

O svojom podnikaní vie, samozrejme, najviac sám klient. Copywriter je iba osoba, ktorá sa snaží pochopiť systém jeho podnikania a priniesť mu nových klientov. Roky praxe nikto nenahradí podrobným štúdiom teoretických informácií. Klient by mal teda prácu copywritera kontrolovať.

Čítajte každý text a prípadné nedostatky konzultujte. U nás máte pri copywritingu istotu troch úprav textu podľa vašich pripomienok, takže sa netreba báť vrátiť nám článok späť.

Ako sme spomínali, posledné týždne sme pracovali  na projekte TiDo – dochádzkový systém. Počas tejto práce sme s klientom neustále komunikovali. Vďaka tomu sme vám dnes mohli priniesť tento článok s radami pre ideálnu komunikáciu.

A čo na to hovorí prevádzkovateľ TiDo.sk?

Pán Nemčík, ako by ste charakterizovali priebeh našej komunikácie?
Našu komunikáciu by som charakterizoval ako veľmi dobrú, na vysokej úrovni. Od prvého momentu sme začali aktívne komunikovať a vymieňať si informácie, a dohodli sa na spolupráci, ktorá prebiehala na aktívnej a veľmi korektnej úrovni.

Čo by ste poradili ostatným klientom? Ako by mali komunikovať s copywriterom, aby dosiahli čo najlepší efekt?
Ak potrebujete pomôcť a poradiť s vašou web stránkou a rozhodnete sa osloviť copywritera, poskytnite mu čo najviac informácií, komunikujte s ním o tom, čo potrebujete a čo by ste chceli zmeniť. Dávajte aj vlastne návrhy, ktoré copywriterovi pomôžu ešte viac zorientovať sa v problematike.

Je len na vás, či rady v tomto článku poslúchnete. Pokiaľ však už počas realizácie projektu vidíte nedostatky, mali by ste porozmýšľať, či to neviazne práve v komunikácii.

Nezabúdajte, že komunikácia s nami je otvorená a máte istotu bezplatných úprav textu, stačí požiadať o copywriting.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *