Robert T. Kiyosaki – Nefér výhoda

Robert T. Kiosaki Nefér výhoda

Robert T. Kiyosaki v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejších autorov kníh v oblasti motivačnej a finančne zameranej literatúry. Jeho knihy však nie sú len o motivovaní, ale aj cenných radách, ktoré sa zídu nielen začínajúcim podnikateľom. Dôkazom je úspech diel Bohatý otec, chudobný otec či Cashflow kvadrant.

Práve v tomto období do našich kníhkupectiev prichádza novinka – publikácia Nefér výhoda. Všetci vieme, že život k nám nie je vždy férový. Platí to aj v oblasti financií, kde je priemerný človek stratený. Práve preto na trhu chýbala príručka, ktorá by ľuďom vysvetlila, ako zaobchádzať s peniazmi.

Kiyosaki stavia do role najväčšej nevýhody infláciu. Netýka sa to len dolárov, o ktorých píš
e autor, ale všetkých peňazí v obehu. Ak nechcete, aby mali vaše peniaze čoraz menšiu hodnotu, musíte investovať a zväčšovať svoj majetok.

Autor tvrdí, že bohatstvo sa dá dosiahnuť vďaka investíciám do nehnuteľností alebo komodít. Ako vhodný príklad uvádza ropu, zlato a striebro, ktoré sú kvôli ich nedostatku čoraz cennejšie. Naopak najmenej môžete zarobiť na podielových fondoch. Tie sú v súčasnosti nestabilné a vôbec vám nemusia priniesť zisk.

Jedným zo spôsobov, ako si zabezpečiť dobrú budúcnosť, je podnikanie. Je pravdou, že ako zamestnanec dostávate plat a nemáte takú veľkú zodpovednosť. Z vašej hrubej mzdy však približne polovica zmizne na rôzne poplatky.

Áno, poplatky platíte aj ako živnostník, ale v oveľa menšej miere. Navyše sa naučíte rozumieť kolobehu peňazí  a pri správnom investovaní môže byť úspešný naozaj každý.

Autor spochybňuje vzdelanie, ktoré nám poskytujú školy. Tvrdí, že ľuďom chýba finančné vzdelanie a školy v tomto smere zlyhali. Preto by sa mal každý človek vzdelávať najprv v tejto oblasti. Už so základnými poznatkami sa dá dosiahnuť  zisk.

Ak sa nebojíte zmeniť svoj život, získajte nefér výhodu tým, že si zlepšíte svoje vedomosti z oblasti financií. Určite vám v tom pomôže aj kniha Nefér výhoda od Roberta T. Kiyosakiho.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *