Prečo vzniká a zaniká čoraz viac blogov?

Ako prvé treba povedať, že tento trend je prirodzený. Rastie nielen počet užívateľov pripojených k internetu, ale aj informovanosť o možnostiach blogovania a potreba zdieľať čo najviac informácií so svetom.

Je teda prirodzené, že vzniká aj viac slovenských blogov a stále viac ich aj bude vznikať. Ľudia sa radi delia o poznatky s inými a blog je na to ideálnym miestom.

Uznanie

Ako píše Dale Carnegie vo svojej knihe Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí, ľudia túžia po uznaní. Určite mi dáte za pravdu, že ani peniaze za článok nedokážu potešiť tak ako pozitívne hodnotenie v komentári. Všetci máme ego a radi ho rozmaznávame. Blog poskytuje priestor na takéto lichôtky.

Samozrejme, ľudia blogujú aj kvôli kontaktom, peniazom, zábave, vedomostiam a pod. Zamerajme sa však hlavne na to, prečo väčšina blogov skončí do 1 mesiaca od založenia a veľká časť zvyšných do 3 mesiacov.

Nie je to až tak ľahké…

Po počiatočnom ošiali bloger „vytriezvie“ a zistí, že jeho blog nebude tak rýchlo ten najnavštevovanejší  a najznámejší ako Problogger. Dôjde tak k strate motivácie a ak bloger nemá iné silné lákadlo, skončí.

Niet o čom písať

Človek sa občas rozhodne, že si založí blog o niečom, čo je populárne a ľudia to vyhľadávajú. Načo je vám však taký blog, pre ktorý neviete napísať ani jeden poriadny článok? Ak vám téma nie je blízka, nevydržíte blogovať ani dva týždne.

Nedostatok času

Mať svoj vlastný blog je úžasné, ale zaberá to aj úžasne veľa času. Ak si neviete nájsť ani hodinku času týždenne pre vašu stránku a ste radšej na Facebook-u, blogovanie vás prestane baviť. Nie každý má odhodlanie vzdať sa pôžitkov a tvrdo pracovať na svojej stránke. Niekedy je najťažšie iba začať…

Všetko hneď

Smutnou vlastnosťou mnohých ľudí je, že chcú mať všetko hneď. Zadarmo, bez práce a hneď. To však tak ľahko nejde a asi nie je veľa ľudí, ktorým sa také niečo podarí. Práve teraz som si spomenul na vtipný obrázok, ktorý presne vystihuje, ako sa stať známym blogerom. Sú len dve cesty. Buď ste slávny a založíte si blog, alebo si založíte blog a stanete sa slávnym. Druhá cesta je reálnejšia, ale trvá roky.

Možno máte teraz pocit, že vytvoriť úspešný blog je náročné. Vôbec to však nie je pravda. Blogovaniu nemusíte venovať  niekoľko dní v týždni. Stačí, ak sa o blog budete pravidelne starať a mať chuť učiť sa nové veci, zlepšovať sa. Po určitej dobe sa dostaví odmena. Nezabúdajte však, že „určitá doba“ sa ráta skôr na roky a mesiace, nie na týždňe.

Autor na svojom netradičnom blogu Akopisat.sk ponúka rôzne informácie týkajúce sa písania – oficiálne a neoficiálne písomnosti, reklama, slohy. Môžete si u neho nechať napísať prejav alebo si prečítajte nové články na blogu.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *