Off Page SEO

Dôležité tipy pre Off Page SEO

Off Page SEO slúži ako rovnocenný partner pre On Page SEO a obe tieto formy zabezpečujú kompletnú optimalizáciu vašej stránky pre vyhľadávače. Neodporúčam zanedbať ani jednu z nich, nakoľko by to mohlo viesť k negatívnym výsledkom. Off Page je externá podpora pre vašu webovú stránku a mnohokrát vyžaduje oveľa viac práce, ako jej interná sestra. Týchto niekoľko tipov vám pomôže optimalizovať svoju stránku s čo najvyššou efektivitou.

46265064_s

Linkbuilding

Linkbuilding je získavanie spätných odkazov smerujúcich na váš web. Táto metóda je závislá na niekoľkých faktoroch, akými sú kvalita a počet odkazov, názov odkazu či tématická príbuznosť. Pri získavaní týchto spätných odkazov je dôležité získať také, ktoré majú najvyšší reálny PageRank. Veľmi dôležitá je aj dôveryhodnosť stránok, tzv. TrustRank. Vo všeobecnosti teda platí, že spätný odkaz musí byť kvalitný, relevantný a dôveryhodný.

Externé články a blogy

Spätné odkazy môžeme získať aj veľmi obľúbenou a nenásilnou formou, akou sú PR články či blogy. Články môžu byť umiestnené na externý web. V tomto článku budú umiestnené relevantné kľúčové slová. A práve tie sa využívajú na prelinkovanie na vašu hlavnú stránku a získanie kvalitného spätného odkazu. Blogy sú dlhodobejšou formou, ako podporiť Off Page SEO. V prípade, že sa im venujete vy alebo váš copywriter a pravidelne ich aktualizujete o nové a zaujímavé články, zvýši sa obľúbenosť u návštevníkov a podporí sa celková optimalizácia pre vyhľadávače.

Profily na sociálnych sieťach

Nevyužívať v dnešnej dobe profily na sociálnych sieťach, je priam hriechom! V tom prípade prichádzate o enormné množstvo návštevníkov a ziskov. Vytvorte si napríklad stránku či profil na Facebook-u, LinkedIn alebo G+ a výrazne tak podporíte svoj web. Pravidelné uploadovanie a používanie odkazov na stránku zvýši návštevnosť a zlepší pozície vo vyhľadávačoch. Inteligentná a efektívna reklama za relatívne nízke investície.

Certifikáty

Certifikát dodá vašej webovej stránke na dôveryhodnosti, čo je dôležité najmä pre návštevníkov. Ak vlastníte e-shop, certifikát je o to dôležitejší a je prakticky nevyhnutnosťou. Existuje viacero spôsobov, ako tieto získať a je to určite rozumná investícia. Podporíte nielen svoj TrustRank, ale aj návštevnosť stránky

E-mail a YouTube marketing

Newslettery sú tie mnohokrát otravné správy, ktoré neustále dostávate do vašej e-mailovej schránky. Táto forma Off Page SEO je pri flexibilnom spracovaní presne cielená reklama, ktorá sa dostáva priamo k potenciálnemu návštevníkovi. Venujte e-mailom pozornosť, vytvorte príťažlivý dizajn a stručný text a očakávajte zvýšenú návštevnosť vášho webu.

YouTube patrí k najnavštevovanejším stránkam na internete. Preto využite video reklamu na svoju stránku a zábavnou formou tak „donútite“ ľudí, aby navštívili vašu stránku. Kreativite sa medze nekladú a práve reklama je miestom, kde sa môžete vyblázniť.

 


Jedna reakcia na “Off Page SEO

  1. I would like to learn to just a off-page SEO price.

    I have a e-commerce site. I am developing and re-building my e-commerce site for useful SEO. But I need to what have a high point PR and blogger.

    I would like to learn, how much is this section price per month?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *