Ako napísať žiadosť o zvýšenie platu

žiadosť o zvýšenie platuŽiadosť o zvýšenie platu sa prakticky nelíši od klasickej formálnej žiadosti. Výrazná časť obsahu závisí od vašej osobnosti, keďže každý presadzuje svoju požiadavku inak.

Dobré rady, ako písať žiadosť

  • Zdôraznite, ako dlho pre zamestnávateľa pracujete. Tým zdôrazníte, že si zvýšenie platu zaslúžite.
  • Vyzdvihnite svoje schopnosti, skúsenosti a svoju prácu. Ak ste pre firmu spravili niečo výnimočné, určite to spomeňte. Tak ako v motivačnom liste, aj tu “predávate” sami seba.
  • Nemusíte uvádzať, na akú sumu by ste si predstavovali zvýšenie platu. Ak to neviete odhadnúť a nie ste asertívny, nechajte mieru zvýšenia mzdy na zamestnávateľovi. Pravdepodobne však nedostanete závratnú sumu.
  • Môžete skúsiť “citové vydieranie“. Spomeňte, že nezvládate zabezpečiť všetky potreby pre vašu rodinu a pod. Veľmi však nepreháňajte a uveďte pravdivé informácie.
  • Nech je zakončenie optimistické. Vyjadrite, že ste doteraz radi pracovali pre zamestnávateľa.

Vzor žiadosť o zvýšenie platu:

 

pre Vašu firmu pracujem už 10 rokov. Svoju prácu od začiatku odvádzam kvalitne, o čom svedčí úspech nášho produktu a pochvaly od nadriadených. Už dlho som súčasťou firmy, preto si Vás dovoľujem žiadať o

zvýšenie platu.

     Verím, že participovaním na viacerých úspešných projektoch firmy som jej dopomohol k úspechu. Prosím, zvážte aj moju súčasnú situáciu, zvýšenie nákladov na živobytie a zaopatrenie rodiny.
Ďakujem, že som 10 rokov mohol byť súčasťou firmy, a za kladné vybavenie žiadosti vopred ďakujem.

S pozdravom

Peter Krátky

 


4 reakcií na “Ako napísať žiadosť o zvýšenie platu

  1. Dobrý deň, pracujem ako jazyková redaktorka, preto by som Vás chcela upozorniť, že v poslednej vete tejto žiadosti chýba čiarka za slovom firmy. Keďže ide o vedľajšiu vetu vloženú do hlavnej vety, treba ju oddeliť čiarkou.

  2. ja by som potrebovala takuto pomoc ako mam napisat pp pre mojho manzela .cize podmienecne prepustenie tim myslim dakujem

    • Dobrý deň, poskytujeme iba služby týkajúce sa písania textov. Žiaľ, pokiaľ ide o formálne nároky konkrétnych žiadostí alebo o požiadavky vyžadujúce právnické rady, Vám nemôžeme pomôcť. Môžete však využiť naše články o všeobecných radách ako písať žiadosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *